Forum adresimiz aktif olmuştur.
Üye alımlarımız devam etmektedir
POZİTİFLİK
Konu Sahibi: Hira Despina, Kategori: Yazı Köşesi, 0 Yorum, 438 Okunma
BU KONUYU DEĞERLENDİR
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Üye
3
Konular
0
Rep Puanı
03-11-2021, 09:38 PM (Son Düzenleme: 03-20-2021, 03:44 PM, Düzenleyen: Batuhan Kara.)
POZİTİFLİK

Yaşamımız boyunca kolay olan şeyleri zorlaştırarak hayatımızı bir tık geriletmek adına hareketlerde bulunduk, oysa yaşamın sırrını kavrasaydık, hayat hiçte o kadar zor olmayacaktı. Bugün sizlere yaşamı kolaylaştırmak adına bir sır vereceğim.
Evrende bir çekim yasası bulunmaktadır, bu çekim yasası dilediğimiz şeyleri, gerçekleşmesi gereken zamanda gerçekleştirerek önümüze sunar.
Hepimizin bildiği fakat hiçbir zaman hayatının hiçbir evresinde uygulamadığı bir cümle bulunmaktadır,
“Evrene hangi mesajı gönderirsen, evren sana bunu sunar.”
Biz insanlar her zaman olumsuz olan düşünceleri beynimizden geçirerek bunu istemeden de olsa kendimize çektik.
Bizler her zaman pozitif duygular yerine negatif duyguları düşünerek hayatımıza negatif duyguları çektik.
Korkularımızı, endişelerimizi istemeden de olsa çekim kuvveti ile önümüze sunduk.
Oysa asıl yapmamız gereken şey çekim yasasını aleyhimize kullanarak, pozitif hale getirmekti.
“Borçlu olmayı ben çekmedim.”
“Böyle bir insanı ben çekmedim.”
“Böyle bir hayatı ben çekmedim.”
Bu tarz düşünceleri beyninizden geçirdiğinize eminim.
Açık konuşacağım, evet siz çektiniz.
Araştırmalara göre günde 60.000 düşüncemiz oluşmaktadır, hepsinin pozitif olmasının zor olduğunu biliyorum, düşünceleri denetlemek zor fakat duyguları denetlemek zor değildir.
Düşüncelerimiz duygularımızdan kaynaklanır.
Duygularınızı kontrol altına alabilmeniz,
Düşüncelerinizi değiştirecektir.
Depresyon, suçluluk, hınç, öfke.
Bu duygular daima sizi geriletir ve hayatınızı zorlaştırmak için büyük sebepler yaratır.
Oysa; şükür, minnet, mutluluk, sevinç 
duyguları daima hayatınızı kolaylaştırır.
Yapmanız gereken en büyük değişiklik 
Negatif duyguları atmak ve yerine pozitif duyguları koymaktır.
Mutluyken birden ağlayamazsınız fakat mutsuz ve ağlarken birden gülmek için bir çok sebep bulabilirsiniz, bu pozitif duygunun ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesidir.
Kötü frekans ya da titreşim yollamak yerine her gün pozitif duygular yolladığınızı düşünsenize, 
İyi duyguları yücelttiğinizde daha iyi hissettiren duyguları hayatınıza çekersiniz.
Aslında hayatı kolaylaştırmak bu kadar basit.
İyi hissediyorsanız isteklerinizle uyumlu bir gelecek yaratıyorsunuz, 
kötü hissediyorsanız isteklerinize uymayan bir gelecek yaratıyorsunuz.
Güne güzel uyanırsanız bütün gününüz güzel geçerken, güne kötü uyanırsanız bütün gününüz kötü geçer.
Güzel geçen bir günü mahvetmek zordur fakat kötü geçen bir günü güzelleştirmek çok daha kolaydır.
İyi hissederseniz evrene iyi mesajlar göndermiş olacaksınız ve evren önünüze iyi şeyler sunacak.
Hepimizin mutlu bir güne uyandığı;
“Bugün keyfimi hiçbir şey bozamaz.”
Dediği zamanlar olmuştur.
Bir düşünün, o gün keyfiniz hiç bozuldu mu? 
Ya da olumsuz şeyler karşısında tutumumuz nasıl oldu ? 
Mutlu uyandığım ve 
“bugün keyfimi hiçbir şey bozamaz.” 
Dediğim zamanlarda keyfim asla bozulmadı.
Çevremde gerçekleşen olumsuz faktörler karşısında tutumum ise, 
“umrumda değil bugün mutluyum ve bu olan negatif şey benim keyfimi bozamaz.” 
Düşüncesini sağladı.
Kendinizi kötü hissettiğinizde bunu değiştirmek sizin elinizde.
Güzel ve eğlenceli bir şarkı açabilirsiniz.
Bir şarkı söyleyebilirsiniz.
Bilimsel olarak,
Şarkı söylemenin yeri insanı rahatlatan ve pozitif duyguya sebep olan şeyler arasındadır.
Ya da komik hayvan videoları, eminim ruh halinizi değiştirmek için büyük bir etken olacaktır ve iyileşmenizi sağlayacaktır.
Sadece değiştirmek istemeniz bile pozitif duyguları size çekeceğinden eminim.
Kendinize söylemeniz gereken en önemli cümle
“Mutlu olmalıyım, ben mutluluğu hak ediyorum 
burada üzülerek, sinirlenerek, ağlayarak vakit geçirmeyeceğim çünkü hiçbir şey benim mutluluğumdan daha değerli değildir.” 
Cümleleri olacaktır.
Hayat muhteşem olabilir ve olmalı da, 
sırrı kullanmaya başladığınızda olacak.
NEGATİFLİK
Bir ilişkiyi baz alalım.
Karşınızdaki insanın sizi aldatacağını düşünürseniz, karşınızdaki insan sizi aldatmasa bile şüphe duyguları içinde kaybolursunuz, bu duyguları karşı tarafa yansıtarak huzursuzluk oluşturup onun sizden uzaklaşmasını sağlarsınız ve bu durum sizin aldatılmanıza neden olur.
POZİTİFLİK
Karşınızdaki insanın size sadık kalacağını düşünüp evrene bu mesajı gönderirseniz, karşınızdaki insanın davranışlarının size göre şekillendiğini görmeye başlayacaksınız, 
Karşınızdaki insana güvendiğinizi belirtmeniz onun iç huzurunu sağlayacak ve bu güveni boşa çıkartmamak adına size sadık kalacaktır.
NEGATİFLİK
Gününüzün kötü geçeceğine inanırsanız,
En ufak bir aksilik sizin gününüzü olumsuz yönde etkileyecektir ve bu durum etrafınızda olan pozitif şeyleri görmenizi engelleyecektir,
Böylelikle gününüzün kötü geçeceğine olan inancınız devam edecek ve bir günü kötü geçirmek için ufak sebepler yaratarak günün kötü geçmesinde etkiniz olacaktır.
POZİTİFLİK
Gününüzün güzel geçeceğine inanırsanız, 
bir aksilik sizin gününüzü kötü yönde etkilemeyecektir.
Çünkü etrafınızdaki her şeyin pozitif olduğunu düşünüp, bir negatiflik durumda, pozitif duygularınızın etkilenmesine sebebiyet vermeyeceksiniz ve negatif durumu görmezden geleceksiniz. Böylelikle gününüzün güzel geçeceğine inancınızı kaybetmeyerek daha güzel bir gün için kendi kendinize sebepler yaratarak gününüzün güzel geçmesine katkı sağlayacaksınız.

++++++-++++++

Pozitifseniz; 
Bir negatif, pozitifleri etkisi altına alamaz ve negatifin etkisi geçersizleşir.

Negatif duyguları görmezden gel

———+———

Negatifseniz;
Bir pozitif bile negatifin etkisini geçersiz kılabilir.

Bütün negatif duyguları güzelleştiren pozitif duyguları görmeyi es geçme.
Her şey senin elinde.
İşte evrenin sırrı bu.

Hayat aslında bu kadar basit.
Yapılması gereken iki şey var;
EVRENE İSTEDİĞİNİZ MESAJI GÖNDERİN
EVRE BUNU SİZE SUNACAKTIR.
Unutmayın ki evrenin bir beyni yok 
Olumsuz düşünceler ve olumsuz hisler gönderirseniz karşınıza olumsuz durumlar çıkaracaktır bu yüzden düşüncelerinizin ve duygularınız pozitif olduğuna emin olun.
NEGATİF DUYGULARI POZİTİF HALE GETİRİN.
Yaşadığınız şey her ne olursa olsun, kalıcı değildir. Şartlar ve duygular her zaman değişkenlik gösterir. Buna inanarak 
Negatif duygularınızı atarak yerine pozitif duygularınızı ekleyin.
Hayat negatif duygular için fazla kısa.

Hızlı Menü: